Większość dyrektorów szkół przyznaje, że o ile chętnie widzi siebie w roli pedagoga i menedżera, o tyle pracę urzędnika chce ograniczyć do niezbędnego minimum.

Tymczasem niestety: to właśnie biurokracja pochłania najwięcej energii dyrektorów szkół. Często praca z dokumentami zajmuje nawet połowę czasu spędzanego w szkole. W ten sposób ściąga ich na ziemię, skutecznie oddalając marzenia o rozwoju szkoły i poprawie jakości nauczania.

Zdaniem dyrektorów szkół:
Chciałem rozwijać szkołę...

Kiedy zaczynałem pracę jako dyrektor szkoły zależało mi przede wszystkim na tym, by pchnąć szkołę na nowe tory. Miałem głowę pełną pomysłów. Chciałem zakładać koła naukowe, organizować wymiany międzyszkolne, placówka miała nabrać profilu humanistycznego i piąć się w rankingach. Owszem, udaje mi się stopniowo realizować te cele, ale... Na naszej głowie jest masa papierów. Po uporaniu się z nimi z reguły nie ma już czasu na spotkania z uczniami. Przestrzegano mnie przed tym, kiedy obejmowałem stanowisko dyrektora szkoły, jednak podchodziłem do tego optymistycznie: jestem zorganizowaną osobą i sądziłem, że łatwo się z tym uporam.

Teraz muszę przyznać, że przez tę cała papierologię muszę poświęcać na to swój prywatny czas. Bardzo dużo mnie to kosztuje. Cierpi na tym przede wszystkim moje zdrowie i... niestety życie rodzinne.
Dyrektor szkoły z Krakowa
(nazwisko do wiadomości redakcji)

Jeśli również wydaje Ci się, że poświęcasz zbyt wiele czasu na rzeczy dla szkoły nieistotne, mam dla Ciebie dobrą wiadomość

Możesz ograniczyć pracę urzędnika nawet o 30%

Teraz możesz bez problemu zapanować nad dokumentacją szkolną! Zyskasz spokój, że w twojej szkole sporządzone zostały wszystkie

 • Stale poprawiać jakość nauczania,
 • poprawić pozycję szkoły w rankingach, oraz tym samym:
 • Spędzać więcej czasu z uczniami,
 • wzmocnić swoją pozycję zawodową,
 • Dbać o ich rozwój i kształcenie,
 • zadbać o kompetentną i zmotywowaną kadrę nauczycielską.

Czyż nie takie cele stawiałeś sobie, kiedy obejmowałeś stanowisko dyrektora szkoły? Teraz możesz je realizować bez dodatkowych wyrzeczeń ze swojej strony!

Zyskaj czas na rozwój placówki!

Teraz możesz bez problemu zapanować nad dokumentacją szkolną! Zyskasz spokój, że w twojej szkole sporządzone zostały wszystkie niezbędne dokumenty – i to bez błędów, zgodnie z aktualnymi przepisami.

Teraz wszystko, co jest Ci niezbędne, by sprawnie zarządzać szkołą, znajdziesz w jednym miejscu!

Nasi eksperci – dyrektorzy, pracownicy kuratorium i organu prowadzącego specjalnie, aby ułatwić Ci pracę, opracowali szereg tekstów, wytycznych, przykładów, dotyczących prowadzenia dokumentacji w szkole.

Sięgnij po:
Poradnik dyrektora
szkoły. Zarządzanie
w praktyce.

To wyjątkowa publikacja stworzona specjalnie dla dyrektorów szkół, którzy chcą efektywnie zarządzać swoją placówką i sprawnie współpracować z nauczycielami, aby skutecznie kształcić i rozwijać swoich uczniów.

Teraz sprawnie i bezbłędnie będziesz
zarządzał swoją szkołą.

Poznaj 6 korzyści
wynikających z posiadania poradnika:

 • Więcej czasu dla uczniów.
  Dzięki praktycznym wskazówkom i gotowym wzorom dokumentów, jakie znajdziesz w poradniku „Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” będziesz mieć dużo więcej czasu na spotkania zarówno z uczniami, jak i nauczycielami. Łatwiej będzie Ci czuwać nad organizacją pracy szkoły. W końcu będziesz mógł swobodnie pracować.
 • Wysokie miejsce w rankingach.
  Mniej pracy papierkowej oznacza, że więcej czasu będziesz mógł poświęcić na pracę z nauczycielami i uczniami. Z pewnością wpłynie to korzystnie na poziom nauczania w Twojej szkole. Dzięki temu szybko zauważysz, że Twoja szkoła pnie się w rankingach placówek oświatowych.
 • Silna pozycja zawodowa.
  Poradnik dyrektora szkoły działa jak kompetentny doradca prawny dostępny 24 godziny na dobę. Dzięki niemu żadne, nawet najbardziej nietypowe pytanie Cię nie zaskoczy, nie popełnisz głupiego błędu, a Twoja pozycja zawodowa pozostanie niezachwiana.
 • Zyskasz pewność,
  że kierowana przez Ciebie placówka jest zarządzana sprawnie i bezbłędnie i przede wszystkim zgodnie z przepisami.
 • Podniesiesz swoje kwalifikacje kierownicze.
  Dzięki stałemu dopływowi fachowej wiedzy będziesz zdobywał nowe doświadczenia oraz podnosił swoją wartość na rynku pracy.
 • Skorzystasz z dobrych praktyk z innych szkół.
  Być może podobne problemy rozwiązał już ktoś inny? Jeśli tak – poinformuje Cię o tym nasz poradnik. W każdym tekście masz przykłady z praktyki innych dyrektorów. Najtaniej jest przecież uczyć się na cudzych błędach.

Dzięki „Poradnikowi dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” będziesz sprawnie i bezbłędnie zarządzał swoją placówką i zyskasz czas na kontakty z uczniami i nauczycielami.

Co konkretnie znajdziesz w
„Poradniku dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce”?

Najważniejsze tematy potrzebne by prowadzić szkołę

 • Nowości, listy, orzeczenia
  W Poradniku znajdziesz informacje o najnowszych zmianach prawnych, nowych przepisach, ważnych wydarzeniach dla Twojej szkoły, wraz z komentarzami ekspertów. Ponadto uzyskasz odpowiedzi na Twoje pytania i wskazówki jak postępować, by prawidłowo wywiązywać się ze swoich obowiązków.
 • Organizacja pracy szkoły
  Czyli wszystko, co musisz wiedzieć o dokumentacji szkolnej, w tym o statucie, arkuszu organizacji, współpracy z organami szkoły i organami zewnętrznymi, na przykład organem prowadzącym.
 • Nadzór pedagogiczny
  Konkretne porady, wskazówki, jak sporządzić plan nadzoru, jak dokumentować realizację nadzoru pedagogicznego. Tu przeczytasz też o swoich obowiązkach i współpracy z organem nadzoru.
 • Kształcenie i wychowanie
  W tym dziale przeczytasz o organach szkoły, na przykład kompetencjach i zadaniach rady pedagogicznej. Ponadto znajdziesz teksty o zasadach oceniania, organizacji zajęć szkolnych.
 • Bezpieczeństwo i opieka
  Nasi eksperci podają gotowe procedury postępowania w sytuacjach trudnych i kryzysowych w szkole. Ten dział zawiera też teksty dotyczące organizacji wyjść, wycieczek szkolnych, zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom.
 • Finanse i kadry
  Autorzy radzą, jak poprawnie prowadzić finanse szkolne i ubiegać się o dofinansowanie. Z tematyki kadr przeczytasz tu m.in..: o zatrudnianiu nauczycieli, wynagrodzeniu oraz awansie zawodowym.

Ale to nie wszystko! „Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” da Ci narzędzia, abyś sprawnie i zgodnie z prawem zarządzał szkołą. Sprawdź spis treści 500-stronicowego poradnika

Podaruj sobie więcej czasu na sprawy związane z jakością nauczania, wychowania i z bezpieczeństwem.

Jako Czytelnik Poradnika zyskasz czas na spotkania z nauczycielami i wymianę doświadczeń z innymi dyrektorami! Bez stresu przeżyjesz kontrole organu prowadzącego czy kuratorium!

Agnieszka Stebelska
redaktor naczelny „Poradnika dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce”
Gwarancja
Gwarantuję Ci, że każda informacja, którą znajdziesz w poradniku, jest w 100% zgodna z prawem.

Autorami zamieszczanych porad są wybitni specjaliści m.in. Kuratoriów Oświaty, organów prowadzących, eksperci z OSKKO, prawnicy – specjaliści prawa oświatowego, pracownicy ZNP oraz doświadczeni i wieloletni dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych. Wszyscy mają za sobą bogate doświadczenie praktyczne i zawodowe. Dodatkowo każda porada weryfikowana jest przez innego niezależnego eksperta oświatowego.

Co więcej, każda udzielona przez nich porada jest dodatkowo weryfikowana przez innego, niezależnego ektsperta. Ten wyjątkowy system potrójnej weryfikacji gwarantuje rzetelność każdego wzoru dokumentu, interpretacji, omówienia i przykładu.

Agnieszka Stebelska

Kompleksowy serwis
dla dyrektorów szkół

„Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” to jedyna publikacja, która pomaga dyrektorom szkół sprawnie i w 100% zgodnie z obowiązującym prawem wywiązać się ze swoich administracyjnych obowiązków, dając im gotowe wzory wszelkich dokumentów i procedur szkolnych wraz z konkretnymi wskazówkami ekspertów oraz dobrymi praktykami innych dyrektorów!

W jego skład wchodzi aż 5 elementów:

 • 1. Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce.
  W Poradniku znajdziesz informacje o najnowszych zmianach prawnych, nowych przepisach, ważnych wydarzeniach dla Twojej szkoły, wraz z komentarzami ekspertów. Ponadto uzyskasz odpowiedzi na Twoje pytania i wskazówki jak postępować, by prawidłowo wywiązywać się ze swoich obowiązków.
 • 2. Regularne aktualizacje poradnika!
  Jako Czytelnik publikacji „Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” będziesz miał dostęp do omówień wszystkich aktów prawnych regulujących pracę szkoły. I to bez żadnego wysiłku. Co 4–6 tygodni otrzymasz bowiem materiały aktualizujące (około 108 stron). Dzięki nim poznasz również odpowiedzi ekspertów na wątpliwości pojawiające się najczęściej w pytaniach dyrektorów.
 • 3. Indywidualne porady ekspertów! – BEZPŁATNIE
  Będziesz mógł korzystać z bezpłatnych porad ekspertów, którym możesz przedstawić swoją wyjątkową sytuację. Nawet jeśli opisany przez Ciebie problem jest wyjątkowo trudny i nietypowy, uzyskasz konkretną odpowiedź. Pytanie ekspertom możesz zadawać telefonicznie, a numer telefonu znajdziesz w kolejnych aktualizacjach poradnika.
 • 4. Serwis internetowy – BEPŁATNIE
  Jako Czytelnik publikacji „Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” będziesz mógł BEZPŁATNIE korzystać z pełnej wersji strony. Znajdziesz tu m.in.: ujednolicone teksty aktów prawnych, kalendarium dyrektora, wzory dokumentów, pism, wniosków i umów gotowych do zastosowania w Twojej szkole.
 • 5. Serwis e-mailowy – BEZPŁATNIE
  Codziennie do Twojej skrzynki bez żadnej dodatkowej opłaty trafi e-mail z najnowszymi zmianami w prawie oświatowym. Znajdziesz również szczegółowe omówienie problemów dyrektorów szkół, wraz ze wskazówkami, jak postąpić w konkretnej sytuacji.
 • 6. CD-ROM: wzory dokumentów
  Zestaw gotowych wzorów dokumentów niezbędnych w pracy każdego dyrektora szkoły na płycie CD-ROM. Teraz wystarczy, że je wypełnisz i wydrukujesz – i będziesz miał zawsze pewność, że stosujesz aktualne wzory!

Pamiętaj! Wszystko to otrzymujesz w ramach prenumeraty i w stałej cenie zestawów aktualizacyjnych – bez żadnych dodatkowych opłat!

14 dni testu – bez opłat!

Teraz możesz wypróbować poradnik „Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce” – przez 14 dni bez żadnych opłat! Jeśli po upływie tych 14 dni zdecydujesz się zatrzymać poradnik – opłać dołączoną do niego fakturę. Gdyby jednak okazało się, że nie spełnił któregoś z Twoich oczekiwań – co, mam nadzieję, się nie stanie – po prostu go odeślij. Nie będziesz miał wówczas żadnych zobowiązań.

Jeśli przyjmiesz moją propozycję BEZPŁATNEGO zapoznania się z nową publikacją "Jak zgodnie z przepisami ocenić zachowanie ucznia?", jeszcze do końca dnia otrzymasz bardzo pomocne w Twojej pracy

Terminarz i notatnik Dyrektora
na rok szkolny 2013/2014, narzędzie nieodzowne dla każdego dyrektora szkoły który chce sprawnie zarządzać swoją placówką
KUPON
Kupon na bezpłatny 14-dniowy test
„Poradnika dyrektora szkoły”
TAK, chcę uniknąć błędów w zarządzaniu szkołą oraz zyskać pewność, że kontrole nie znajdą w mojej placówce żadnych uchybień. Dlatego proszę o przysłanie mi poradnika "Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce" na próbę, do bezpłatnego testowania przez 14 dni.
WIEM, że jeśli zdecyduję się zatrzymać poradnik "Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce", będę również otrzymywać zestawy aktualizujące i uzupełniające, przysyłane co 4-6 tygodni (około 108 stron).
W każdej chwili mogę jednak zrezygnować z otrzymywania tych zestawów. Wystarczy, że powiadomię o tym wydawnictwo telefonicznie, faksem, e-mailem lub listownie.
CHCĘ, wraz z poradnikiem "Poradnik dyrektora szkoły. Zarządzanie w praktyce" otrzymać 2 ATRAKCYJNE PREZENTY:

INFORMATOR: "Terminarz dyrektora" oraz "Jak zgodnie z przepisami ocenić zachowanie ucznia?" (pdf do pobrania po złożeniu zamówienia).
Cena poradnika: 99,00 zł netto (104,31 zł brutto)
(plus koszt wysyłki i pakowania: 14,99 zł netto (15,74 zł brutto))
Cena za 108 stron aktualizacji: 0,69 zł netto (0,72 zł brutto)
za stronę (plus koszt wysyłki i pakowania: 7,50 zł netto (7,88 zł brutto))
Liczba stron: około 500
 

Dane kontaktowe

Twoje dane umożliwią nam kontakt w sprawie zamówienia
firma/instytucja osoba prywatna

Dane firmy / instytucji

Możesz nam zaufać!

“Poradnik dyrektora szkoły”

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.